Tiché prúdenie vzduchuvďaka rozdeľovaču Flex

Rozdeľovače potrubného systému vetrania Flex, slúžia na prerozdelenie vzduchu z centrálneho potrubia do jednotlivých vetiev flexi potrubia. Ponúkajú jednoduchý spôsob uchytenia o strop.

Flexibilné potrubie sa do boxu upína klikom a svorným spojom, nevyžaduje dodatočné tesnenie. Uchytenie potrubia ø 160mm sa realizuje aretačnými klinmi v prírube, nevyžaduje dodatočné tesnenie. Spiro potrubie je potrebné pretmeliť alebo spevniť silikónom.

Antibakteriálnepotrubie Flex

Potrubie  je určené na prenos vzduchu vo ventilačných a rekuperačných systémoch vetrania. Ponúka vysokú flexibilitu, umožňuje viesť tvarovateľné trasy s veľmi nízkym rádiusom ohybu. Ponúka možnosti inštalácie bez potreby použitia prídavných napájacích dielcov a tvaroviek.

Skladba vnútornej steny dosahuje mechanickú odolnosť voči stlačeniu do úrovne 450 N, umožňuje tak inštalovať potrubie do montážnej konštrukcie.

Dvojstenná štruktúra potrubia s čiastočne uzavretými vzduchovými dutinami eliminuje hluk spôsobený prúdiacim vzduchom a zároveň poskytuje tepelnú izoláciu. Použité materiály spĺňajú požiadavky materiálov, ktoré sa používajú pri styku s potravinami.

Potrubie disponuje antibakteriálnou fungicídnou vnútornou vrstvou, ktorá obsahuje v matrici polyméru striebro v množstve 150 ppm. Vnútorná vrstva je takto chránená voči migračným, ionizačným a elučným procesom. 


Aplikácia striebra zabraňuje pôsobeniu baktérií bez ohľadu na teplotu a vlhkosť vzduchu a zabraňuje vývoju obranných mechanizmov medzi baktériami. Baktericídne vlastnosti a technické parametre potrubia boli potvrdené nezávislými akreditovanými laboratóriami. Výrobok má hygienické osvedčenie od National Institute of Public Health.

Klasický plechový box

Klasické plechové prechodové boxy majú v sebe veľa nedostupných častí kde sa môže usádzať špina a ich vyčistenie nie je možné.

Prechodový box FLEX

Všetky časti sú navrhnuté tak, aby pohlcovali zvuk a dali sa ľahko čistiť.

Prechodový box FLEX nemá žiadne tažko čistiace miesta

Prechodové boxy sú veľmi podstatnými komponentmi potrubného systému. Sú vyrobené z hygienického materiálu, dizajnom slúžia na znižovanie rýchlosti prúdenia neturbulentným spôsobom. Ich tvar a povrchová úprava pomáha pri eliminácií hlučnosti počas prevádzky. Technologicky sa jedná o jednoliaty kus bez štrbín, kde by sa mohli usádzať nečistoty. Box sa inštaluje jednoduchým uchytením o strop. Slúži ako prechodová redukcia potrubia Flex s priemerom 90 mm na potrubie plastové alebo spiro s priemerom 125 mm.

Flexibilné potrubie sa do boxu upína klikom a svorným spojom, nevyžadujú dodatočné tesnenie. Na uchytenie spiro potrubia sa odporúča spoj tmeliť.

VENTOO

Zaujali Vás naše riešenia ?

Nechajte si vypracovať bezplatnú cenovú ponuku

Mám záujemPošli stránku / odkaz známemu